Przejdź do głównej zawartości

Nocne rozmowy w Radiu Niepokalanów

18 sierpnia 2009 r. byliśmy ze Zbyszkiem Milewskim gośćmi redaktor Malwiny Szymańskiej w Radiu Niepokalanów. Nocna rozmowa o Chinach i literaturze wciągnęła nas tak bardzo, że nawet nie wiedzieliśmy kiedy minęły dwie godziny audycji. Wielka w tym zasługa red. M. Szymańskiej, która "przesłuchała" nas bardzo podchwytliwe i skutecznie. Warto w tym momencie przypomnieć, że Radio Niepokalanów to jedna z najstarszych polskich rozgłośni radiowych uruchomiona jako trzecia w Polsce w roku 1938 przez św. Maksymiliana Kolbe. Dzisiaj Radio Niepokalanów prowadzone przez ojców franciszkanów nadaje swój program dla centralnej Polski - można je słucha w regionie łódzkim i warszawskim (oraz oczywiście przez internet). Za sprawą takich oddanych kulturze dziennikarzy jak red. Malwina Szymańska jest to jedna z polskich rozgłośni w której ciągle obecna jest literatura i sprawy życia literackiego.
Fotografia: Anna Milewska.

Komentarze

Anonimowy pisze…
proszę mi podac Pana adres mailowy. Gdzieś mi sie zawieruszył.
pozdrawiam

Anna Nogaj

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220