Przejdź do głównej zawartości

Pekin, Szanghaj, Badalin...


W dniach 4-12 czerwca 2009 r. wraz z Lidią Żukowską, Zdzisławą Kaczmarek i Zbigniewem Milewskim byłem członkiem delegacji Związku Literatów Polskich w Chinach. Byliśmy gośćmi China Writers' Association - federacji związków pisarskich w Chinach, a także Beijing Writers' Association i Shanghai Writers' Association. W tej niezwykłej podróży odwiedziliśmy i zwiedziliśmy Pekin, Szanghaj i Badalin, gdzie wspinaliśmy się na Wielki Mur. W ramach programu wizyty spotkaliśmy się z pisarzami chińskimi w Pekinie i Szanghaju, Ambasadorem RP w ChRL panem Krzysztofem Szumskim i polonistami w Katedrze Języka Polskiego Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych m.in. prof. Zhao Gang - dziekanem katedry i Jagną Malejką. Cały czas podczas naszego pobytu troskliwie opiekowała się nami nasza tłumaczka, młoda polonistka Ju Shan, za co jej bardzo dziękujemy.
Wielkie podziękowania należą się panu Zhang Tao, dyrektorowi ds. współpracy zagranicznej w China Writers` Association, panu Zhao Lihong wiceprezesowi Shanghai Writers' Association oraz panu Chen Xiandi dyrektorowi Shanghai Writers' Association, który troszczył się o nas podczas naszego pobytu w Szanghaju. Nasi gospodarze okazali nam wielką gościnność i przyjaźń jednocześnie pokazując nam niezwykłe piękno chińskiej kultury i literatury.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220