Przejdź do głównej zawartości

"Na strychu w Łomiankach" - 17 maja 2009 r.


17 maja w Domu Kultury w Łomiankach odbyła się kolejna impreza z cyklu "Na strychu...". Tym razem wsparcie merytoryczne okazało nam Polskie Stowarzyszenie Kultury Europejskiej - Societe Europeen de Culture. W programie wieczoru były prelekcje Eugeniusza Kabatca, Janusza Termera, Zdzisława Tadeusza Łączkowskiego i Zbigniewa Irzyka. Znany aktor Jakub Snochowski czytał fragmenty prozy Marii Kuncewiczowej. Tradycyjnie odbył się Turniej, ale nietradycyjny, bo już nie Jednego Wiersza, ale Jednego Tekstu. Oznaczało to, że można zaprezentować dowolny gatunek literacki, byle forma była krótka. Jak zawsze ostatnio cudownie spisał się Krzysztof Mariusz Ciesielski, nota bene laureat Turnieju Jednego Tekstu, który zrobił cudowne zdjęcia i nagrania. Zdjęcia możecie oglądać już dzisiaj, filmy są jeszcze w "obróbce". Fantastyczny koncert dał zespół Projekt Grzegorza Rogali, ale w tle pokazu zdjęć słyszycie inny zespół Grzegorza, Kattornę, która również występowała w Łomiankach, kilka "Strychów" wcześniej...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220