Przejdź do głównej zawartości

Gazeta.pl: Ostatnie chwile by wyznać miłość

Jeszcze do czwartku, do północy można zgłaszać do konkursu wiersze miłosne. Konkurs na "miłosne wyznanie" został ogłoszony przy okazji I edycji imprezy "Kwiat Paproci - Noc Warsa i Sawy". 
(...)
Jedną z atrakcji imprezy jest konkurs na najpiękniejsze wyznanie miłosne. Uczestnicy nie tylko mogą w niecodzienny sposób okazać swoje uczucia, ale także wygrać atrakcyjne nagrody :wyjątkowy pakiet miłosny dla pary: atrakcyjne kosmetyki marki Synesis, randka dla dwojga w restauracji Time Off, dodatkowo wyznania o zacięciu literackim mają szanse na publikację w prasie drukowanej.

W Jury zasiedli m.in.: przewodnicząca Jury - aktorka Małgorzata Lewińska, oraz poeci: Juliusz Erazm Bolek i Miłosz Kamil Manasterski. 
(...)

Jurorzy o konkursie "Wyznanie miłosne"


Miłosz Kamil Manasterski, poeta, red. nacz. portalu Związku Literatów Polskich www.literaci.eu

Już pierwsza, dość powierzchowna lektura prac konkursowych mówi zdecydowanie jedno: o miłości mówimy poprzez poezję. Choć zamiarem konkursu nie było ograniczanie się do wierszy, to i tak nasi uczestnicy nadsyłają głównie lirykę. Wyznania pisane prozą stanowią niewielki procent wśród nadesłanych dotąd prac. To bardzo piękne i jako poetę niezwykle mnie cieszy.

Świadczy o tym, że poezja ma w Polsce nadal ważne znaczenie i kształtuje sposób naszego myślenia.

Wróciłem właśnie z Chin, gdzie uczestniczyłem w delegacji pisarzy ze Związku Literatów Polskich. Nasi gospodarze z China Writers Association podkreślali, że zazdroszczą nam rangi jaką ma poezja w Polsce.

Ten konkurs jest kolejnym dowodem na to, że poezja dla Polaków jest ciągle ważna.


Więcej

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220