Przejdź do głównej zawartości

Spotkanie w Domu Literatury na Prima Aprilis


Termin wybrany był zupełnie nieprzypadkowo. 1 kwietnia 2009 r. w Domu Literatury w Warszawie odbyło się wspólne spotkanie autorskie Doroty Ryst i autora tegoż bloga pod tytułem "Msza za miasto". Prezentowaliśmy nasze książki "Czasunek" (Doroty Ryst) i moje "Portfolio" wydanych w ramach serii Łomiankowska Premiera Literacka przez Dom Kultury w Łomiankach i Wydawnictwo Książkowe "IBiS". Imprezę poprowadził wiceprezes Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich Stefan Jurkowski. Słowo wstępne wygłosił nasz związkowy kolega - znakomity krytyk Zbigniew Irzyk. Staraliśmy się z Dorotą o stworzenie poetyckiego dwugłosu - czytaliśmy swoje wiersze naprzemiennie, starając się wiązać je w jedną całość. Zdaniem publiczności udało się, choć znakomity krytyk Janusz Termer nie bez racji zauważył, że całość była nieco za długa. Nie jestem w stanie wymienić wszystkich obecnych, więc z góry przepraszam pominiętych. Byli z nami tego dnia m.in. nasz wydawca szef Wydawnictwa Książkowego "IBiS" Aleksander Nawrocki, znany krytyk Jan Zdzisław Brudnicki, poeci, członkowie zarządu OW Związku Literatów Polskich Zbigniew Milewski i Juliusz Erazm Bolek, młodzi poeci Monika Anna Gąsiorek, Karol Samsel, Krzysztof Ciemnołoński i Michał Kasprzak.
Cóż mogę jeszcze dodać... Dom Literatury to miejsce magiczne. Pamiętam, jak w 1995 r. przechodząc z moim przyjacielem Jackiem Kominkiewiczem Krakowskim Przedmieściem westchnąłem na widok szyldu na kamienicy oznaczonej numerami 87/89. Marzyłem wtedy, żeby móc kiedyś tam wejść i poczuć się jak prawdziwy literat. Za każdym razem kiedy czytam swoje wiersze w Domu Literatury ta chwila do mnie wraca. A tego dnia wróciła szczególnie silnie, ponieważ tym razem to ja, po raz pierwszy, w tym historycznym miejscu byłem bohaterem spotkania autorskiego, o czym czternaście lat temu nie śmiałem nawet pomarzyć...

Tutaj można obejrzeć zdjęcia ze spotkania w Domu Literatury


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220