Przejdź do głównej zawartości

Paweł Kubiak w "Życiu Podwarszawskim"

Paweł Kubiak, świetny poeta, dziennikarz i animator kultury, członek Związku Literatów Polskich, w "Życiu Podwarszawskim - Życiu Pruszkowa" nr 3 (227) z 24.04.2009 opublikował 5 moich wierszy, a opatrzył je takim oto wstępem: Będzie to "Kącik " (Poetów - red.) iście tematyczny. Przed świętami Wielkiej Nocy zamieszczamy wiersze nawiązujące wprost do życia i działania ("działalności brzmi jakoś nazbyt współcześnie) chrześcijańskich świętych. Nawiązujące w sposób nie tylko teologicznie wyrazisty, ale też współcześnie interesujący, a momentami intrygujący. Tym wierszom się po prostu wierzy, co w epoce deprecjacji wszelkich autorytetów jest wprost bezcenne. Poetą, który pracuje właśnie nad cyklem XXI-wiecznych "Żywotów Świętych" jest Miłosz Kamil Manasterski z Łomianek. Opublikował kilka tomików poetyckich, nie stroni od współpracy z radiem oraz prasą. Jest zwycięzcą wielu ogólnopolskich zmagań poetyckich, w tym konkursu Piastowskiej Biesiady Poetyckiej. Członek Związku Literatów Polskich. A ma zaledwie 32 lata! Ożywił życie poetyckie najmłodszego do niedawna polskiego miasta, nieodległych Łomianek. Zorganizował nowe struktury, przekonał miejscowe władze do wspierania sztuki słowa, przyciągnął literatów z Warszawy i okolic. Bez przesady można stwierdzić, że dzisiejsze Łomianki to poetycki tygrys Mazowsza. Bardzo dziękuję za te piękne słowa, bardzo mobilizujące i bardzo ciepłe...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220