Przejdź do głównej zawartości

"Msza za miasto" - Dorota Ryst i Miłosz Kamil Manasterski na warszawskiej Pradze Płd.24 kwietnia w Centrum Promocji Kultury w Warszawie (Praga Południe) odbyło się spotkanie zatytułowane "Msza za miasto" - promocja książek poetyckich Czasunek Doroty Ryst i mojego Portfolio. Generalnie była to powtórka spotkania z 1 kwietnia w Domu Literatury ze zmienionym scenariuszem i inną scenografią. Zamiast historycznej sali nowy budynek i nowa galeria na piętrze. Spotkanie prowadził Jan Zdzisław Brudnicki od lat związany z "Praską Przystanią Słowa" i innymi działaniami literackimi na Pradze Płd. Powiedział o bohaterach tego wieczoru wiele ciepłych słów. A na sali wspaniali goście m.in. Zdzisław Tadeusz Łączkowski, Zbigniew Irzyk, Ewa Zelenay, Zofia Mikuła, Jacek Karolak i niezawodny Krzysztof Mariusz Ciesielski, który zrobił wiele pięknych zdjęć i nagrał czytane przez nas wiersze, za co oboje z Dorotą jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni. Tutaj można obejrzeć zdjęcia Krzysztofa z imprezy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220