Przejdź do głównej zawartości

Jan Kulka wygląda na szczęśliwego...

http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=18527
(...)
Za wiersz o tematyce łomżyńskiej Nagrodę Specjalną Prezydenta Łomży i 1000 zł otrzymał Miłosz Kamil Manasterski z Łomianek k.Warszawy. Z braku na sali przedstawiciela ratusza, nagrodę wręczył dyrektor Borawski.
Poetę zainspirowało zdjęcie z pamiętnegospotkania wielu znakomitych literatów w skansenie kurpiowskim, stąd tytuł „Nowogród 1981”. Warto przytoczyć z tego prostymi słowami pisanego wiersza choć kilka fraz w hołdzie zarówno nobliście, jak i naszemu krajanowi:
„na tej fotografii 
poeci uśmiechają się
Czesław Miłosz śmieje się szeroko
Jan Kulka wygląda na szczęśliwego
radiomagnetofon „Kasprzak”
trzyma uniesiony w dłoniach
mikrofon przenosi na kasetę
szelesty kroki śmiech słowa...”
Wzruszające po blisko 30 latach są szczegóły „opozycyjnego” spotkania nieżyjących już poetów, które szczegółowo obserwowali do dziś żyjący oficerowie i tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa. Oto symboliczne, wskazujące, że „wieczór jest chłodny”, detale dostrzeżone na czarno-białej fotografii przez Miłosza Kamila Manasterskiego:
„Czesław Miłosz w swetrze i marynarce
Jan Kulka w marynarce i kamizelce
fotograf mierzy obiektywem w Kulkę
noblista ledwie mieści się w kadrze
przypadek albo nie
kto ważniejszy”...Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220