Przejdź do głównej zawartości

W jury Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poezji z Podróżą w Tle w Ożarowie Mazowieckim

W czwartek 26 marca 2009 r. byłem gościem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tony Halika w Ożarowie Mazowieckim. W szkole odbywał się Przegląd Piosenki Turystycznej i Poezji z Podróżą w Tle zorganizowany przez nauczycielkę języka polskiego panią prof. Monikę Baraniak. Patronat nad przeglądem objął Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego pan Jan Żychliński. Mnie poproszono o podjęcie się oceny uczestników przeglądu.
Już od szkolnych drzwi jurorzy mogli poznać świetną rękę organizatora, który zapewniał przewodników wśród szkolnych zakamarków, cichą i wygodną salę do pracy, a także poczęstunek mocno wykraczający poza ramy zwykłej uprzejmości. Jak przystało na szkołę hotelarską i gastronomiczną opieka nad nami miała charakter pięciogwiazdkowy:-)
Na szkolnej estradzie prezentowała się młodzież z całego powiatu. Jury, któremu miałem przyjemność przewodniczyć nie bez kłopotu wskazała zwycięzców konkursu wyłonionych spośród wielu atrakcyjnych prezentacji. W swoim uzasadnieniu werdyktu usiłowałem podkreślić fakt, że warto organizować i brać udział w tego rodzaju przedsięwzięciach. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego wręczył pan Starosta Jan Żychliński i obiecał, że w przyszłym roku przegląd będzie kontynuowany. To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza, że młodzi uczestnicy konkursu i ich nauczyciele mają teraz dużo czasu na przygotowanie nowych prezentacji, co sprawi, że kolejna edycja powinna być jeszcze bardziej ciekawa i emocjonująca.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220