Przejdź do głównej zawartości

Łomiankowska Premiera Literacka: "Portfolio"

27 marca 2009 w Domu Kultury w Łomiankach odbyła się Łomiankowska Premiera Literacka poświęcona mojej ostatniej książce poetyckiej "Portfolio". Trudno mi zachować trzeźwy dystans i nie zachwycać się tą imprezą, jako, że Dom Kultury przygotował prawdziwą fetę. Wstęp wygłosił znakomity młody poeta i krytyk Karol Samsel. Andrzej Krucz i Jan Kondrak stworzyli fantastyczne widowisko złożone z piosenek Janka i moich wierszy genialnie interpretowanych przez Andrzeja Krucza. Na imprezie obecni byli m.in. burmistrz Łomianek Wiesław Pszczółkowski wraz z żoną, Zbigniew Irzyk, dyrektor Domu Kultury w Łomiankach Dorota Burkhard-Mikruta, poeta i rzeźbiarz Kazimierz Peczyński. Ścieżkę dźwiękową zarejestrował świetny akustyk Waldemar Kocik i jeśli wszscy współtwórcy tego poetyckiego koncertu wyrażą na to zgodę, to przynajmniej jakieś jego fragmenty udostępnimy w internecie. Niezastąpiony Krzysztof Mariusz Ciesielski zrobił mnóstwo fantastycznych zdjęć, która można obejrzeć TUTAJ. A poniżej zdjęcia Krzysztofa Mariusza w postaci pokazu na YouTube z fragmentem wypowiedzi Karola Samsela. Wsród moich gości pojawili się m.in. przyjaciele Aleksandra Sobolewska, Monika i Tomasz Jankowscy
Wszystkim którzy byli tego wieczora w Domu Kultury w Łomiankach - BARDZO DZIĘKUJĘ -
niezmiernie szczęśliwy autor.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220