Przejdź do głównej zawartości

"Na strychu w Łomiankach" - wieczór 14. z Adamem Ziemianinem27 lutego 2009 r. odbył się czternasty wieczór "Na strychu w Łomiankach". Ponieważ na blogu artlomianki.blogspot.com ukaże się oficjalna relacja z imprezy, pozwolę sobie na bardziej prywatny ton w tym miejscu. Przede wszystkim bardzo cieszę się, że po paru "Strychach" przerwy do współprowadzenia imprezy powróciła Monika Kowalewska. Myślę, że stanowimy zgraną parę konferansjerów i na obecności Moniki impreza bardzo zyskuje. Cieszę się, że znów byli z nami Zdzisław Tadeusz Łączkowski i Zbigniew Irzyk, którzy pracowali jako jurorzy w turnieju jednego wiersza. Sam Turniej miał bardzo wysoki poziom, jurorzy mieli kłopot z wyborem nagrodzonych tekstów, w tym sensie, że bardzo wielu było kandydatów. Zresztą liczba nagród (trzy) i wyróżnień (dziesięć) przy liczbie 24 uczestników mówi sama za siebie. Pierwszą nagrodę (400 zł i statutka dłuta rzeźbiarza Kazimierza Peczyńskiego) otrzymał Krzysztof Ciemnołoński. Ale "Strych" to nie Turniej, to także prezentacje poetyckie i artystyczne. Gościem specjalnym tej imprezy był Adam Ziemianin, któremy towarzyszył zespół Sami O Sobie. Nasi krakowscy goście dali przepiękny koncert poetycki. Najnowszą warszawską poezję reprezentowali Joanna Pucis i Zbigniew Milewski, pełniący również obowiązki przewodniczącego jury turnieju. Obejrzeliśmy znakomite zdjęcia artystyczne młodej fotograficzki Dominiki Bieżyńskiej oraz fotoreportaż Krzysztofa Mariusza Ciesielskiego z poprzedniego, grudniowego "Strychu". Młody aktor Bartosz Mazur we wspaniały sposób zaprezentował fragmenty prozy Jeremiego Przybory. Kolejny wieczór "Na strychu w Łomiankach" już 17 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Poezji! Zapraszam już dzisiaj do Domu Kultury w Łomiankach (ul. Wiejska 12a, Łomianki) o godz. 18.00. Będzie jak zwykle Turniej Jednego Wiersza i wiele artystycznych i literackich niespodzianek. Ale zanim spotkamy się znów zapraszam do obejrzenia zdjęć Krzysztofa Mariusza Ciesielskiego z mojej ostatniej imprezy - galeria Picassaweb

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220