Przejdź do głównej zawartości

Nocne radiowe rozmowy o poezji

13 lutego (w piątek) byłem gościem audycji Tomasza Wojtacha "Onodyseja" w Radiu Aktywnym. Nocą w radiu panuje specyficzna atmosfera, którą pamiętam doskonale z moich działań w Radiu 66 czy Classic FM. Jest czas na to żeby zwolnić, podarować sobie serwisy informacyjne i przeboje z playlisty. O tej porze jest mniej słuchaczy, przez co, jest czas mniej atrakcyjny dla reklamodawców. Zatem również upiornych i przeszkadzających reklam nie ma (albo prawie nie ma). Słuchaczy jest mniej, ale za to Ci, którzy słuchają, są skupieni, słuchają uważnie, są wierni swoim ulubionym audycjom. A przecież o to chodzi. Zwłaszcza, jeśli rozmawiamy o literaturze.
Redaktor Wojtach bardzo wnikliwie przeczytał mój ostatni zbiór wierszy "Portfolio" i postanowił mnie szczegółowo z niego "odpytać":-) Skończyliśmy przed pierwszą, mimo, że w ramówce "Onodyseja" trwa tylko do dwunastej. Rozmowa nas "wciągnęła" i nie tylko nas. Dla najwierniejszych słuchaczy, którzy wytrwali do końca audycji, prezentem były moje książki "Spa" i "Portfolio".
Jeszcze raz dziękuję redaktorowi Tomaszowi Wojtachowi za zaproszenie do studia:-) i serdecznie pozdrawiam wszystkich, którzy nas wtedy słuchali.

Komentarze

biała fabryka pisze…
fajna audycja. Polecam odwiedziny mojego (razem z Piotrem Gajdą) bloga Biała Fabryka -> www.bialafabryka.blogspot.com

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220