Przejdź do głównej zawartości

Lirycznie w Sylwestra

Sylwester miał być dynamiczny, energetyczny i gorący koniecznie, bo plenerowy. I był - piszę tu o pierwszym miejskim Sylwestrze w Łomiankach. Jeszcze przed północą konferansjer (czyli autor tego bloga) zaprosił publiczność do udziału w konkursach. Pierwszy z nich był prezentacją możliwości wokalnych. Uczestnicy zgubili tekst po drodze na estradę (chcieli zaśpiewać "Jesteś szalona") i skończyło się na standardzie "Wlazł kotek na płotek". Następny konkurs miał ujawnić możliwości recytatorskie. Przyznaję, że spodziewałem się krótkiego wierszyka z gatunku sprośnych ewentualnie czegoś wykutego na pamięć jeszcze w przedszkolu. Tymczasem na scenie pojawił się młody człowiek, który z pamięci powiedział bardzo długi liryczny tekst prawdopodobnie własnego autorstwa (choć się do niego nie przyznał). Pomiędzy głośną muzyką i fajerwerkami pojawiła się poezja. A publiczność? Nie tylko zniosła to, ale i nagrodziła brawami. I tak najbardziej dynamiczny sylwester plenerowy może niespodziewanie stać się na chwilę liryczny.
Wszystkiego najlepszego w 2009 roku!

Moje rozważania noworoczne na portalu Związku Literatów Polskich

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220