Przejdź do głównej zawartości

Mikołajkowa "Randka z poezją" na Bielanach

Grudniowa "Randka z poezją" odbywała się w imieniny Mikołaja, więc nikt inny nie mógł być bohaterem imprezy organizowanej przez Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie . Jak zwykle z przyjemnością wysłuchałem utworów proponowanych przez uczestników. "Randka" wg pomysłu prowadzącego imprezę Gerarda Położyńskiego sympatyczna formuła slamo-konkursu, w którym nagrodami są książki, a wiersze oceniają niezależnie od siebie jurorzy i publiczności. Tym razem jurorzy (czyli znakomity aktor, bard i tekściarz Andrzej Brzeski i ja - obaj na zdjęciu obok) zdecydowali się nagrodzić Agatę Kornacką, choć przyznaliśmy, że ogromnie nam przypadł do gustu wiersz Andrzeja Rodysa, który kolejny raz otrzymał nagrodę publiczności. Kolejna odsłona Randki z poezją w lutym. Już teraz zapraszamy!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220