Przejdź do głównej zawartości

Warsztaty literackie pod Babią Górą

W miniony weekend byłem gościem zjazdu użytkowników Portalu Poezje.com.pl, który odbywał się w Zawoi, w pensjonacie "Diablak" położonym u stóp Babiej Góry. Zjazd miał charakter rodzinny, ja również przyjechałem z żoną i dziećmi. Najmłodsi uczestnicy zjazdu mogli brać udział w konkursach - plastycznym i z wiedzy o klasyce poezji dziecięcej. Spotkanie moderował Jacek Sojan, gospodynią zjazdu i organizatorką była Elżbieta Królikowska, twórczyni i administratorka portalu Poezje.com.pl. W ciepłej atmosferze czas upływał szybko i niezauważenie, choć pogoda nie sprzyjała górskim wędrówkom... W deszczową sobotę odbył się turniej jednego wiersza. Uczestnicy zjazdu mieli za zadanie stworzyć wiersz zawierający w sobie odniesienia do Babiej Góry i spotkania użytkowników portalu. Część osób przedstawiła teksty napisane wcześniej. Jury, któremu miałem wielką przyjemność przewodniczyć, zgodnie z propozycją Jerzego Fryckowskiego, postanowiło skupić swą uwagę jednak na tekstach świeżych i babiogórskich. Wśród zgłoszonych do konkursu utworów znalazło się kilka bardzo ciekawych i dowcipnych tekstów a także kilka, którym jurorzy mieli ochotę zaoordynować mniej lub bardziej drobne poprawki. Mam nadzieję, że utwory konkursowe znajdą się już wkrótce w portalu Poezje.com.pl. Po turnieju odbyło spotkanie autorskie Jerzego Fryckowskiego.
W niedzielę zaś wyszło słońce i byłem pewien obaw, czy na warsztaty, które miałem prowadzić przyjdą poeci, czy też nie skusi ich perspektywa pięknego spaceru. Na szczęście chętnych do udziału w warsztatach nie zabrakło. Warsztaty były dla mnie bardzo miłym, budującym doświadczeniem. To wielka przyjemność rozmawiać o poezji z ludźmi dla których jest ona prawie całym światem. Mam nadzieję, że moje uwagi i wskazówki będą im pomocne w ich literackiej drodze. Mam również nadzieję, że zawojskie znajomości i zaczątki przyjaźni będą dalej trwały, że będą się dalej rozwijać...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220