Przejdź do głównej zawartości

I Festiwal Poetów Słowiańskich - Kadzidło

Niestrudzony Aleksander Nawrocki, redaktor naczelny "Poezji dzisiaj", organizator Światowego Dnia Poezji w Polsce, postanowił stworzyć I Festiwal Poezji Słowiańskiej. Festiwalowe imprezy odbywały się w Warszawie (m.in. w Domu Literatury i Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego), Ostrołęce i Kadzidle. Ja miałem przyjemność uczestniczyć w wydarzeniach festiwalowych w tej ostatniej miejscowości. W programie dnia znalazło się m.in. zwiedzanie skansenu w Kadzidle (na zdjęciu obok Stefan Jurkowski wraz autorem bloga na tle kurpiowskiej stodoły). Wieczorem w Gminnym Ośrodku Kultury w Kadzidle odbył się wieczór poetycki z udziałem m.in. wiceprezesa Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich Andrzeja Zaniewskiego, wiceprezesa Oddziału Warszawskiego ZLP Stefana Jurkowskiego, krytyka Jana Zdzisława Brudnickiego. Gospodarzem imprezy był wójt Kadzidła Dariusz Łukaszewski, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie swoją mową powitalną zawierającą bardzo celne uwagi o współczesnych poetach i poezji (Aleksander Nawrocki obiecał wydrukować ją w całości w kolejnym numerze "Poezji dzisiaj"). Niezwykłe wrażenie wywarł na nas barwny występ zespołu folklorystycznego "Kurpianka" z Kadzidła i krótki, ale jakże piękny występ Apolonii Nowak, mistrzyni śpiewu białego. Impreza w Kadzidle było okazją do krótkich, ale miłych rozmów z ostrołęckimi poetami m.in. Tadeuszem Franciszkiem Machnowskim, Adamem Ladzińskim i Karolem Samselem.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220