Przejdź do głównej zawartości

V Randka z poezją - slam poetry

Dzisiaj w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie odbyła się piąta impreza z cyklu "Randka z poezją". Przyznaję, że początkowo obawiałem się o zainteresowanie randką, jednak w praktyce okazało się, że pomysł Gerarda Położyńskiego (projektodawcy i prowadzącego imprezę) był znakomity. Czym jest "Randka z poezją"? To przedsięwzięcie na pograniczu slamu i turnieju jednego wiersza. Tak jak w slamie wiersze uczestników ocenia publiczność, której głosy decydują o przyznaniu nagrody. Tu jednak niezależnie od nagrody publiczności przyznawana jest równorzędna nagroda jury. Nie są to jednak nagrody finansowe ani rzeczowe o dużej wartości. . Stąd też były moje obawy, że poeci warszawscy mający do wyboru wiele turniejów i slamów w których wygrywa się często nagrody rzędu kilkuset złotych nie będą mieli ochoty wchodzić do gry, w której stawką są książki, uznanie publiczności i kilka dobrych słów od jurorów. A jednak - ku mojemu miłemu rozczarowaniu - "Randka z poezją" ma swoich stałych uczestników i co jeszcze ważniejsze (!) coraz liczniejszą publiczność. Cała impreza to zabawa, a to że konkurs nie ma wysokiej stawki w wymiarze materialnym pomaga wielu początkującym poetom odważyć się pokazać swój tekst. Okazuje się, że kiedy w grę nie wchodzą pieniądze, emocje są mniejsze, poeci bardziej dla siebie życzliwi, atmosfera znakomita. W jury od samego początku zasiada Andrzej Brzeski i autor tego bloga, a pomagali nam podczas różnych edycji Stefan Jurkowski i Andrzej Zaniewski. Tym razem o nagrodzie decydował wyłącznie Andrzej Brzeski wraz ze mną. Uczestnicy prezentowali wiersze humorystyczne. Nagroda jurorów przypadła Iwonnie Buczkowskiej, za bardzo dowcipny, lekko napisany wiersz o tym, że nie nadąża... Wiersz ukaże się w magazynie "Goldoniego 1" wydawanym przez Bielański Ośrodek Kultury. A kolejna "Randka z poezją" 5 grudnia 2008 r. o godz. 18.00 w BOK-u przy ul. Goldoniego 1 w Warszawie (os. Wawrzyszew). Tym razem Gerard Położyński prosi wszystkich poetów o wiersze bożonarodzeniowe...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220