Przejdź do głównej zawartości

Spotkanie autorskie Doroty Ryst

17 września 2008 r. w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie odbyło się spotkanie autorskie Doroty Ryst. Spotkanie mojej znakomitej koleżanki ze Związku Literatów Polskich zostało zrealizowane w ramach cyklu imprez pod współnym tytułem "Okno dla wrażliwych". Gospodarzem i autorem cyklu jest znany bard i aktor Andrzej Brzeski. "Okno" to impreza w Warszawie bardzo wyjątkowa, ponieważ ma stałą i liczną widownię przygotowaną psychicznie i intelektualnie na spotkanie ze współczesną poezją. Wczoraj miałem przyjemność wygłosić wprowadzenie do wieczoru Doroty. Niebawem zapis audio całego wieczoru Doroty Ryst będzie można posłuchać w portalu Związku Literatów Polskich. W programie wczorajszej imprezy był takze koncert zespołu Cotton Cat, który pięknie uzupełnił występ Doroty. Poetka wystąpiła tym razem bez oprawy multimedialnej, jaką miała jej prezentacja 29 sierpnia 2008 r. w Domu Kultury w Łomiankach.
Poezja Doroty Ryst jest mi bardzo bliska, podoba mi się jej oszczędny i precyzyjny sposób pisania, spokój tchnący z jej wierszy i stonowanie. O owym stonowaniu, dla mnie tak ważnym, zapomniałem wczoraj dodać. Mam na myśli to, że w wierszach Doroty nie ma krzyku, wrzasku, hałasu - co nie oznacza braku intensywnych emocji. Ale te emocje są wyrażane innymi środkami. Bardzo lubię kiedy Dorota czyta swoje wiersze -bałbym się wysłuchać je w interpretacji innej osoby, bałbym się, że zepsuje je nadmierną ekspresją, jakimś pohukiwaniem ze sceny. Zapis audio ze spotkania Doroty Ryst można posłuchachać TUTAJ

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220