Przejdź do głównej zawartości

Benefis Michała Straszewskiego

20 września 2008 r. w Domu Kultury w Łomiankach odbył się jubileusz 60-lecia i 40-lecia pracy twórczej Michała Straszewskiego, wybitnego śpiewaka i skrzypka, kierownika artystycznego zespołów Il Canto i Il Canto Minore. Koncert jubileuszowy był prawdziwą ucztą dla melomanów i miłośników fotografii - pan Michał bowiem pasjonuje się również fotografią i w trakcie imprezy na ekranie pojawiały się jego znakomite zdjęcia. Podczas imprezy czytałem żartobliwy wiersz przygotowany specjalnie na tę okazję, który zatytułowałem "Przygody pana Michała". Bardzo rzadko zdarza mi się pisać wiersze okolicznościowe, ale tym razem nie dałem się długo prosić. Wiersz podobał się publiczności a jubilat dostał go oprawionego w ramki. Mam nadzieję, że będzie to miła pamiątka łomiankowskiego benefisu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220