Przejdź do głównej zawartości

Krzysztof Bieńkowski w Gościńcu Sztuki o "Sztuce czytania"

Gościniec Sztuki. Magazyn Artystyczno-Literacki, nr 1/11, rok X, Płock 2007.

Krzysztof Bieńkowski (KB):

Miłosz Kamil Manasterski - "Sztuka czytania", Dom Kultury w Łomiankach, Wydawnictwo Książkowe IBiS, Warszawa 2005.
Promocja tej książki w Płocku odbyła się 17 marca 2006 r. w Czarnym Kocie - Kawiarni Artystyczno-Muzycznej.
Autor to poeta młodego pokolenia (1977), który z codzienności, codziennych wydarzeń buduje poetycki obraz. Nawet faktury VAT, druki przelewów, wezwania do zapłaty stają się poezją. Był już taki poeta, dla którego wszystko było poezją. Jednak współczesne objawienie E. Stachury to M. K. Manasterski.
Ta książka to jeden z ciekawszych krajowych debiutów poetyckich 2005 r.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220