Przejdź do głównej zawartości

Ewa Nowacka o mojej poezji

Ewa Nowacka w antologii "Biesiady Poetyckie" (Warszawa 2003, ISBN 83-919945-1-1) pisze:


Miłosz Kamil Manasterski (I nagroda) buduje świat przedstawiony na czystej, lirycznej nucie,  złamanej pełną czułości drwiną. Szczególnie "Poeci z miasteczka" i "Noce poetów" wzruszają i skłaniają do refleksji, bo czy nie jest przekleństwem piękna choroba tworzenia, a jednocześnie ten zbiorowy portret wybrańców muz jest nieodparcie zabawny, z tajnymi hasłami, piwniczną lożą, sekretną lekturą "Dziennika Bridget Jones", a wreszcie sierocymi tomikami wierszy podrzucanymi przyjaciołom pod choinkę. Manasterski wpisuje strofy w wieczny zegar czasu, świadomy ulotności doznań i przeżyć chce słowem zatrzymać chwilę ("Druga kawa", "Lato na ziemi"), jest uważny, niemal oszczędny w poetyckim obrazowaniu, dba o istotę emocjonalnego przekazu, a nie o naskórkowe efekciarstwo. Jest to już twórczość w pełni dojrzała, posługująca się sprawnie poetyckim instrumentem, naznaczona w sposób istotny osobowością autora.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220